• moj gynekolog

    Dobry den,pan doktor, moj gynekolog je takyto: vobec so mnou nekomunikuje, len ma vysetri bez akychkolvek emocii. Myslim si, ze je totalne vyhoreny. Je to starsi pan a vyzera, ze ma zdravotne problemy.Pacientky od neho odchadzaju.Cokolvek sa ho opytam, odpoveda strucne a nic sam od seba nepovie. Som po dvoch porodoch a chcela som poradit nejaku antikoncepciu. Nema ziadny prehlad, nevedel, co je to pharmatex/spominal Patentex a v lekarni povedali, ze sa uz nevyraba/. Neviem posudit odborne kvality lekara, ale mam dojem, ze aj v tomto zaostava. Myslite si, ze mam dovod prestupit k inemu gynekologovi??Vyhoda je, ze sa u neho necaka a pravdepodobne zakladnu starostlivost nezanedba. Vy sa ako spravate k pacientkam, ste zhovorcivy,alebo Vam ich otazky idu na nervy? Chapem, ze doktori maju vela pacientov, ale na druhej strane musi gynekolog prehodit aj par slov s pacientkou.

    Dobrý deň,
    ja som nemocničný lekár a iba 3x do týždňa mám poradňu pre tehotné, ostatný čas trávim na porodnom sále. Osobne si myslím, že gynekológia a hlavne porodníctvo je komunikatívny odbor, doležitá je neustála komunikácia s pacietkou, jednak pacientka má právo na informácie a jednak sa tak získáva dovera a liečba (porod) hneď idú lepšie.
    Ak Vám prístup lekára nevyhovuje, máte právo ho zmeniť.