• 2 sekcie

    Dobrý deň pán doktor,
    som po 2 sekciách - prvá akútna v 37tt a druhá z dôvodu krátkej doby po prvej (19 mesiacov).
    Rozmýšľame ešte nad jedným dieťaťom, môj gynekológ však tvrdí, že dve sekcie a stačí, že je to nebezpečné. Čítali sme ale aj on 4-5 sekciách, pripadne o prirodzenom pôrode aj po 2 sekciach. Prosím Vás, aké sú väčšie rizika pri 3 tehotenstve/pôrode po 2 sekciách? Je naozaj možné rodiť aj prirodzene? A ako je to so sterilizaciou? Dá sa ju podstúpiť rovno pri sekcii,.alebo je potrebný samostatný zákrok?

    Za Vaše rady veľmi ďakujem

    Dobrý deň,
    samozrejme je to nezmysel, podľa odporučení zahraničných spoločností, dokonca treba ženám po 2 cisárskych rezoch ponúknuť aj možnosť prirodzeného pôrorodu, u nás ak žena súhlasí, tak túto možnos´t ponúkame a máme s tým výborné skúsenosti. Desí ma, ako nejaký ambulantní gynekológovia iba kvôli svojej nevedomosti ovplyvňujú počet detí v rodine.
    Sterilizácia je možná, ak podpíšete súhlas minimálne 30 dní pred výkonom.
    Kľudne otehotnite a možno zvážte si vyhľadať erudovaného lekára.