• Downov syndrom

    Dobrý deň. Pán doktor písala som vám ohľadom downovho syndrómu. Mne ho zistili cez ultrazvuk a vzhľadom na to, že som už v 29 týždni amniocentézu mi neodporúčajú, pretože aj tak sa s tým už nič nedá robiť. Diagnózu určili podľa pozitívnych markerov na downa, a to krátšiu stehennú kosť a noštek. Navyše má dieťatko vrodenú srdcovú vadu typickú pre deti s downovým syndrómom. Myslíte si, že ani tieto markery nie su 100% na určenie tejto diagnózy. Ďakujem.

    Dobrý deň,
    už rozumiem. Ale ako vy píšete, stále ide iba o markery a préto diagnóza nie je istá, jediná istá diagnóza je vyšetrenie plodovej vody. Stále je reálna šanca, že dieťa bude geneticky zdravé.