• AFP testy

    Dobrý den.Chcela by som sa spytat hlavne pana doktora ale aj vy ktore mate skusenosti s AFP testami.Mne vysli takto:AFP 16.10ng/ml,median 31.60,Mom 0.51,HCG 3.13ng/ml,median 13.51,Mom 0.23,Anti-GAD 0.10.Risk values trisomy 21 test risk 1:6602,Risk values trisomy 18 1:275,Risk values for neutral tube defekts 1:32272.Doktor mi povedal ze su celkom dobre tak by som chcela vediet nazor pana doktora.Testy mi boli robene v 16tt5d.Objednala som sa aj na 3D uzv ale ma objednali až na 16.9 a to je este daleko.Dakujem a prajem krasny den.Martina

    Dobrý deň,
    test na Downa je negatívny a test na rázštep chrbtice tiež.
    Test na tzv. Edwardsov syndróm je v tzv. šedej zóne, ani negatívny (riziko menšie ako 1:1000) a ani pozitívny (riziko vačšie ako 1"100).
    Edwardsov syndróm má typické prejavy, ktoré sa dajú rozpoznať na ultrazvuku, preto upozornite lekára, čo Vám bude ultrazvuk robiť, aby sa na to zameral. Ak ich nenájde, tak sa nemusíte znepokojovať.