• Problemy s menzes

    Dobry den, pan doktor. Mam 44 rokov, pred cca 4 rokmi sa mi skratil cyklus z 28 dni na 22-23 dni. Prve 3-4 dni silnejsie krvacam, aj so zrazeninami, menzes trva 7 dni. Mam aj maly 1 cm myom. Zelezo mam tesne pod normou, Hemoglobin 120. Nikdy som nebrala Hak, za sebou mam 1 porod. Hormony mam ok, v menopauze nie som. Co mam robit? Gynekologicka navrhla Mirenu, alebo Zlyndu. Kamaratka ma podobny problem, ineho gynekologa a ten jej odporucil Kyretaz. Ja by som sa najradsej zbavila tej menstruacie, kedze chodi skor a je silnejsia. Ale zas som citala, ze pre zeny, tesne pred nástupom menopauzy (po 45. roku života), môže hormonálna liečba urýchliť nástup klimaktéria. a to by som nerada, je to pravda? Dakujem za odpoved

    Dobrý deň,
    máte už cykly bez ovulácie a určite Vám pomôže hormonálna liečba. Aj Mirena aj Zlynda sú dobrou variantou, prípadne možno zvážiť aj hormonálnu substitučnú liečbu kompletne.