• Sono prsnikov

    Dobrý deň,

    pri pravidelnej sono prehliadke pŕs mi rádiológ oznámil, že mám v podpazusi viac viditelne lymfaticke uzliny. Žiadne iné ťažkosti nemám, uzliny som si dokonca ani sama nenahmatala.
    Pozrel mi pre istotu aj uzliny v oblasti krku a slabín tam boli v poriadku.

    Povedal, že sa nemám báť. Vraj to môže byť z infekcie (napr po holeni...) Som dost chuda, tak sa vyjadril ze mozno ich vidno viac lebo tam je malo tuku... Momentálne však ťažkosti žiadne nemám. Naposledy som mala angínu v marci.
    Rádiológ mi neodporučil ďalšie vyšetrenia, ze staci kontrola o rok. Prsia boli OK. (pred pol rokom tam boli este 3 male cysty, ktore tam teraz uz neboli)
    Mala by som podstúpiť ďalšie testy?
    Napríklad zápalové paramentre krvi.
    alebo mám zopakovať sono po pár mesiacoch?

    Ďakujem

    Dobrý deň,
    nález som nevidel a ak mal kolega podozrenie, že niečo nie je úplne v poriadku, mal podľa toho upraviť ďalšiu zdravotnú starostlivosť a nie Vás niečím vystrašiť a potom povedať, že stačí o rok. Zväčšené lymfatické uzliny (tzv. lymfatický syndróm) majú množstvo príčin a ak naozaj mal podozrenie, mal Vás odporučiť aspoň na kontrolu. Osobne si myslím, že nález nebol klinicky významný.