Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • nechce chodit

    , Autor:

    dobry den mam 19mesacneho synceka a este nevie sam chodit... pred mesiacom tak pekne chodil sam a uz pred 2tyzdnami nechce chodit ked ho pustime tak nechce ist sam radsej si sadne ... pri nabytku pekne chodi, rozprava sa, a vsetko ale chodit nie ... neviem kde je uz problem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Možno spadol alebo sa pri chôdzi udrel. Prípadne sa niečoho zľakol. Počkajte ete cca týžděn-dva a ak by ste videli, že chodiť odmieta, prípadne sa zhoršuje aj chôdza s oprou, je treba ihneď vyhľadať lekára. To by ste mali spraviť aj v prípade, teda ihneď teraz vyhľadať lekára, ak by si sťažoval na bolesti dolných končatín, prípadne mal nočné bolesti dolných končatín alebo mal nejaké píznaky ochorenia: krvácanie z nosa, teploty, zväčšené uziny a pod.