Poradňa pediatra

Poradňa pediatra
10,933 otázok

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu. 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Nechce chodit

  , Autor: Martina

  Dobrý den.mám 18 mesacneho syna a stále sám nechodí. Okolo nabytku nemá problém chodit aj hodinu,vyleze na postel,zlezie z nej,v ohradke stoji bez drzania.neskor začal aj sedět aj stvornozkovat.teraz ho nemozme dobehnut ☺.velmi ma trapi,ze ešte nechodí. Chodime aj na neurologiu,tam je vsetko v poriadku.venujem mu dostatok casu,chodíme dva tri krat za den von,doma sa stále hrame na koberci.už neviem ako ho motivovat aby sa rozbehol.bojim sa či nie je problém ešte niekde inde.

  Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

  Nikde nie je prblém, pravdepodobne sa bojí. Buďte trpezlivá, jedného dň / nepredpokladám že neskôr ako o mesiac/ sa pustí a bude chodíť.

Podobné otázky

 • nechce chodit

  , Autor: Dominika

  dobry den mam 19mesacneho synceka a este nevie sam chodit... pred mesiacom tak pekne chodil sam a uz pred 2tyzdnami nechce chodit ked ho pustime tak nechce ist sam radsej si sadne ... pri nabytku pekne chodi, rozprava sa, a vsetko ale chodit nie ... neviem kde je uz problem

  Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

  Možno spadol alebo sa pri chôdzi udrel. Prípadne sa niečoho zľakol. Počkajte ete cca týžděn-dva a ak by ste videli, že chodiť odmieta, prípadne sa zhoršuje aj chôdza s oprou, je treba ihneď vyhľadať lekára. To by ste mali spraviť aj v prípade, teda ihneď teraz vyhľadať lekára, ak by si sťažoval na bolesti dolných končatín, prípadne mal nočné bolesti dolných končatín alebo mal nejaké píznaky ochorenia: krvácanie z nosa, teploty, zväčšené uziny a pod.

 • chodenie

  , Autor: katline

  Dobrź deň.Moj syn bude mať onedlho 18.mesiacov,nechce chodit.Je anemický.Popri nabytku chodi,aj sa chvilu udrzi bez opory na nohach ale nechce urobit krociky.vzdy si klakne.Dakujem za radu

  Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

  Býva to v tomto veku, dieťatko saakob bálo chodiť. Neviem ako je na tom s ostatnými prejavmi psychomotorického vývinu, ale ak komunikuje, rozpráva jednotlivé slová, hrá sa s hračkami, stavia kocky, vkladá predmety do iných predmetov. Kocky do kýblika/ tak je možné, že začne chodiť neskôr. V každom prípade je potrebné stav hodnotiť s detským lekárom.

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: