Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Chôdza

    , Autor:

    Dobrý deň syn ma 26 mesiacov a do dneska som to neako tragicky nebrala ale uz mi to nepride normalne. Syn ked pomali kraca este ako tak ake ked bezi stale pada alebo sa podkina bucha si hlavku a ja uz neviem ci to je normalne alebo nie. Kraca pekne ale aj pri chodzi sa potkýna. A ked bezi vyzera to tak akoby nevladal preolietat nozkami ze kolkokrat to vyzera ze to telicko je rychlejsie ako nohy bojim sa poradte prosim

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Neviem ako starý začal chodiť. Ale akéto vratké, nestabilné behanie aj chôdza je v začiatkoch samostatnej chôdze bežné. Treba ho sledovať, ak by chôdza aj beh boli stále nestabilné, so zakopávaním, pádmi je potrebné konzultovať lekára.