Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • nozicky

    , Autor: disso

    Dobry den,mame 13M chlapceka,narodil sa v 36tt,len nedavno s naucil sediet,plazi sa velmi pekne strieda rucicky aj nozicky a velmi rychlo,na 4 sa da ale nelozi len plazi,teraz sa asi 4 dni zacal stavat k sedacke alebo v postielke,,prv to robil tak ze len klacal a teraz sa zacina davat na nozicky a to ako to robi ma znepokojuje,,on chodidlo akoby nevedel vyrovnat a nechava prsteky akoby v klbku a jednu nozicku dava nabok,nedava chodila vedla seba alebo jedno mu smeruje do vonkajsej strany na bok.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Dieťatko sa len učí stáť na nožičkách, vetko má svoju postupnosť a chce čas. Na druhej strane ak sa narodil v 36tom týždni, pedpokladám, že bol na neurologickej kontrole. Ak nie, pravdepodobne by som ho teraz poslala aj podľa toho, ako bude napredovať postoj a rozvoj chôdze, zatiaľ len popri nábytku ale postupne aj samostatná chôdza. Pdľa vaich informácií vk idem o nomálne pejavy pi začiatku stoja a chôdze.