Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • 9 mesačný syn je spomalený

    , Autor: Jarka2810

    Dobrý deň mám 9 mesačného syna ktorý sa nevie sám posadiť ani lozit ani sa neplazí.. Sedí sám ak ho sadnúť dám.... Neblaboce... Ani nevydáva žiadne zvuky... Okrem smiechu a kriku... Tiež som si všimla že sa nič nechce učiť... A keď je šťastný alebo ho niečo veľmi záujme tak sa napne aj rúčky aj nožičky... Toto robí veľmi často... S ručičkami máva keď ho niečo poteší.... V rodine máme autizmus a bojím sa. Ďakujem za odpoveď

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    V tomto veku ja ešte ťažké riešiť diagnostiku autizmu.
    Správanie dieťatka však vykazuje isté nepravidelnosti. Odporúčam informovať o tom vášho lekára. Ja v tomto prípade posielam na neurologické konzílium