Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Zachvaty placu a zlosti

    , Autor: Tinqa

    Dobry den. Mam 3a pol rocnu dcerku. Zacala chodit do predskoly a s detmi sa krasne hraje. Pocuva ucitelky. Pocas obeda sedi pekne pri stole ale ako nahle pred nu postavia tanier s varenym jedlom zacne srdcervuco plakat ak akoby chcela zvracat. Doma sa to tiez stava a neviem preco. Chce stale len svoje polievku ale nic ine varene. Neviem ako to mam riesit. Je to velmi stresujuce. Ostatne deti sa jej velmi boja ked sa takto sprava. Je strasne tvrdohlava. Snazim sa jej vysvetlit nech aspon ochutna ale ignoruje ma. Prosim poradte. Dakujem. Tina

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ešte nie je nastavená na jedenie v cudzom prosteredí mimo domava. Ak by ste ju mohli vziať zo škôlky skôr, aby obedovala doma, bolo by to možno riešenie. Deti v tomto veku ešte radi jedia stále to isté, ak je jedlo zdravé, obsahuje zeleninu, mäso, ovocie, strukoviny, obilniny, mlieko, mliečne výrobky, nemusí mať stále niečo nové. Postupne sa bude jedálníčkek meniť.