Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Problem v skolke

    , Autor: bibi-3

    Dobry den mam 2 a pol ročného syna, odplienkovany. V januari zacal chodit do skolky bol len tri dni lebo potom bol chori. V skolke sa pocikal, pokakal. Doma mi to robil tiez, ktomu este vystrajal, nejedol, krical, sestricke malej robil zle, nespoznavala som ho. ZZa dva dni ked bol doma uz bolo vsetko ok. Znovu nastupil teraz vo februari. Dnes je 5 den v skolke a uz treti den sa im znova pokakal. Vraveli mi ze sa ho pytali ci chce st a wc odpoved ola nie, 5 minut nato sa pokalalkal. Ked sa ho pytali preco za nepytal tak zevraj odpovedal ze on sa pytat nebude. Inak tam funguje ok, hra sa s detmi, naje sa, vyspí, rozprava sa s nimi. Ked sa ho pytam ako bolo v skolke tak s usmevom odpoveda dobre, povie mi aj co robili( kreslili, citali, hrali sa, papali, spinkali,) Doma ked uz ma trocha klud tak sam sa pyta do skolky (ideme do skolky), v zapati nato mi povie nejdem ku tete (ucitelke). Som bezradna neviem co mam robit, ucitelka sa mi snazi naznacit aby som ho este nedavala do skolky ze takto asi prejavuje ze tam nechce chodit. Neviem ci je to z trucu, cu lepsie bude nechat ho doma alebo to este skusit dalej. Dakujem za odpoved

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Je len jediná odpoveď: dieťa ete nepatrí do koletívu, nie je na to zrelý a samzrejme vie, že vy ste doma so súodencom a je z toho smutný, nešťastný a takto to dáva najavo. Samozrjeme, že sa tam rád pohrá, ale to sa vie iste aj doma, na prechádzky chodíte, tak budete aj s inými deťmi. Odporúčam nedávať do kolektívu ale trebárs chodiť na pechádzky ku kôlke, kde môže vidieť ako sa deti hrajú, potom idú domov a možno sa namotivuje a po pol roku tam pokojne bude.