Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Užívanie liekov

    , Autor: Firewind

    Dobrý deň,
    dcérka (4 roky) sa v noci zobudila, že ju bolí uško. Boli sme na pohotovosti, lebo plakala, že ju to boli. Tam jej predpísali Otipax. Ten sme stihli v podstate použiť jeden deň. Odporučili ju na návštevu ORL. Tam jej zas predpísali kombináciu Pamyconu a Vibrocilu, aj keď v správe nie je žiadna diagnóza, ani lekár nepovedal, že by bol nejaký problém, okrem toho, že jej jedno uško prepláchli, kvôli mazu. Aj som sa jej pýtala, že už ju to nebolí, minulú noc tiež uz spala kľudne bez bolesti. Nechcem jej zbytočne dávať niečo, čo nemusím, pretože niekedy mám pocit, že lekári niečo predpìšu len preto, aby predpísali. Nie som zástancom užívania liekov, ak to nie je nevyhnutné, takže nemám ani extra skúsenosti s liekmi a momentálne vôbec neviem, či pokračovať v podávaní lieku alebo nie, ak nemá žiadne problémy. Ďakujem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ak nemá ťažkosti, netreba jej nič dávať.
    Ak jej však predpísali pamycon, ten je potrebné užívať 7 dní