Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Pupok

    , Autor: Nita88

    Dobrý deň pani doktorka. Chcela by som sa informovat ohladne pupčeka. Dcerka ma 7 tyzdnov,pupcek nam pekne odpadol asi na 6ty den od prichodu z porodnice. Aj sa nam krasne hojil,susim ho stale liehom,ale teraz jej zacal hnisat. Ma tam taku cervenu gulicku,vyzera to ako nejaky vyrastok a okolo toho ma hnis. Nasa lekarka nam predpisala Framykoin zasyp,ale mam pocit,ze je to z toho este viac mokvave. Viete nam prosim poradit?
    Dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Lieh do pupka nepatrí!
    Ale nie z toho má tú "guličku" a nie je to ani hnisanie. Je to granulóm, zvyknem to poslať na ošetrenie chirurgovi, používa sa na to lapis.