Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Kakanie

    , Autor: Veronika1989

    Dobry den, mam skoro 6m babo chlapceka. Od narodenia mal problem s kakanim,pomaham teplomerom. Je na UM Sunar AR. Bez teplomeru sa nevykaka. Ako mu pomoct?Pije dost vody od 2.5-3dcl denne ,podavam lactulosu,v prikrmoch sa vyhybam potravinam co zapekaju,do zeleniny pridavam trocha oleja, do ovocia ovsene vlocky a stale nic. Snazi sa tlacit a nejde mu to. Co s tym? Dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Nenaučil sa kakať pravdeopodbne práve preto, že ste mu pomáhali teplomerom
    Pije pomerne veľa, nepotrebuje viac vody ako 200 ml, treba ponúkať ale nenútiť. V strave vynechajte varenú ryžu aj ryžovú kašu a aj varenú mrkvu len občas, menej ako raz týždenne. Odporúčam podávať probiotika dlhodobo. Keď sa stav neupraví, treba chirurgické konzílium.