Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Amoksiklav 375

    , Autor: nisa

    Dobry den,
    pisem Vam lebo uz som uplne na dne :-( co sa tyka antibiotickej liecby v tehotenstve. Bola mi zistena hydronefroza a bakteria v moci. Urologicka mi nasadila antibiotika v cca 31 tt. Nasadila mi na 7 dni Amoksiklav 375 ( 3 krat denne) a potom na 29 dni ( 1 krat denne) ako prevencia pred nastupom bakterie a mozneho zapalu oblicky. Moja gynekologicka to brala normalne nic mi k tomu nepovedala. Pricom iny gynekolog ostal uplne zaskoceny ze tak dlho beriem antibiotika. Poprosim Vas o Vas nazor ci to mohlo mat nejaky vplyv na babatko v brusku, velmi sa o moje babatko totiz bojim.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Amoksiklav nie je antibiotikum kontrainidkované v tehotenstve. Samozrejem všetko čo matka v tehotenstve užíva dieťatko ovplyvňuje. Na druhej strane hydronefróza a s ňou často spojená infekcia je závažné ochorenie a treba ju aj v tehotenstve liečiť.
    Neveim, či sa už bábatko narodilo, ale v každom prípade by vašu anamnézu v tehotenstve aml vedieť pôrodník aj detský lekár dieťatka.