Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Petechie - dojcenie

    , Autor: jana-3

    Dobrý deň, pred nedávnom som vám písala ohlasom petechii. Mám 5 mesačného syna, ktorého plne dojči. Po tele sa mi začali vytvárať petechie ktoré nie sú príčinou žiadneho tlaku. Zdravotne som v poriadku, občas bolesti hlavy a zavraty. Petechie som ukázala mojej lekárke ale jej odpoveď bola že sa tým nemám trápiť, že telo ženy sa po porode mení, krvný obraz mám Ok, iné vyšetreni mi lekárka nerobila, ale už je to týždeň a staré petechie nemiznu a tvoria sa mi nové nie ich veľa ale tvoria sa. Ale keďže dojčim mám strach či nemôžem syna dojčením ohroziť. Ako mám postupovať. Dojčiť by som chcela naďalej keďže syn úplne odmieta fľašu, ale mám oňho strach. Dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Veľmi ma mrzí, že som nestihl odpovedať skôr. v každom prípade je tvorba petechií u vás dôvodom na podrobné vyšetrenie, hlavne krvného obrazu, hemokoagulačných faktorov a pečene.