Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Zle dávkovanie Kanavitu

    , Autor:

    Dobrý deň. Moja pediatrička, ktorej sa teraz neviem dovolať mi predpísala pre moje babatko kanavit a vigantol. Kanavit mi kázala dávkovať 1xtýždenne 1kvapku od 2 týždňa. Ja som sa však pomýlila a svojej malej som dávkovala 1 kvapku každy deň 6dni po sebe. Ohrozila som svoje dieta? Môže mať nejaké ťažkosti? Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Neohrozili ste ho ani nebude mať židne dôsledky. Teraz jej 14 dní kanavit nedajte a potom pokračujte v dávke jedna kvapka raz za týždeň do veku 3 mesiace, pokiaľ je dieťa kojeneé.