Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • sťahovanie pipíka

    , Autor: susan

    Dobrý deň p. doktorka,

    Mám doma 11 mesačného syna, ktorému som sťahovala pipíka od ukončeného 1. mesiaca, už ho mal celkom stiahnutý, ale po mesiaci nesťahovania ( keď som si myslela, že už to nie je nutné) sa mu už pipík nedá stiahnúť... Aj keď mu ho sťahujem už asi mesiac pri každom kúpeli po troške koľko pôjde, stále nevidím žiadnu zmenu ani zlepšenie. Prosím Vás ako mám postupovať ďalej. Ďakujem veľmi pekne za Vašu odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Nedporúčam sťahovať predkožku u kojencov do 15 až 18 mesiacov. Potom postupne tak ako to robíte, teda len toľko, koľko sa dá pri každom kúpaní, teda denne. Nič netreba robiť násilím, predkožka sa zväčša uvolní aj rastom penisu.