Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • uzlinka ?

    Dobrý deň,

    práve sme prekonali ovčie kiahne s mojím ročným synčekom - zvládli sme to bez teplôt - takže celkom dobre. Všimla som si ale, že sa mu za uškom a spodnej strane hlavičky- kde mu končia vlásky- urobili také guličky, hrčky, uzlinky??? Môže to byť z toho ochorenia?? Zmyzne to?? Treba s tým niečo robiť??? Vyzerá že ho to na dotyk nebolí.
    Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Je to pravdepodobne reakcia na ovčie kiahne, ktoré boli aj vo vlasatej časti hlavy. Sledujte uzlinky a ak po mesiaci neustúpia konzultujte lekára. Taktiež ak y sa začali zvňčšovať alebo sa pridali nejaké iné nové príznaky, svedčiace pre nejaké ochorenie.