Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Vaha dietatka

    dobry vecer, casto opakujete, ze vaha a vyska su druhorade z hladiska vyvoja a ine veci su smerodajne ohladne zdravia dietatka. Tak moja dcerka je zdrava, vesela, sikovna, ma 16 mes, krasne beha ...meria 81 cm, vazi 9.90 kg. Narodene v termine. Je to v poriadku? Stale nam povedia, ze vazi trosku menej a je dlha, tak neviem. Ziadne zdravotne problemy. Kojena uz nie je od 8 ich mesiacov, vyborne a rada a zdravo papa, na to davam velky pozor. Akurat- chodi spinkat o 8 vecer a budi sa o 8 rano, ale za tych 12 hodin, vypije mliecko ( uz formulu ) asi 5x kazdu noc- po 100 ml. Cize 500 ml v noci. Vodu a caj nevypije v noci ani nahodou, cumel v zivote nechcela a potulkat sa nechce, lebo sa hned zobudi a hra. Je to v poriadku? Ma 15 zubkov a momentalne jej nejdu ziadne, stale sa takto budila. S mlieckom hned zaspi, proste jej chyba. Dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Dievčatko je podľa vašich informácií úplne zdravé, v noci papá mliečko, lebo tak bola asi zvyknutá, keď bola kojená. postupne sa to určite obmedzí.