Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Nekludny spanok

    , Autor: jaja8

    Dobry den mame 6.mes. synceka ktory od mala mal problem so spankom ... spociatku to bol problem s dennym spankom ale kedze trpel kolikou spajali sme to s tym nocny rezim mal krasny kojili sme sa 3x ... od 5.mes. je dieta strasne nekludne..cez den spi cca 3x po 1.5hodine ale tym ze noci mame zufalo slabe co sa tyka spanku je stale unaveny trie si oci casto mrnci ... v noci vstava kazdu hodinu niekedy aj po polhodinke spanku je hore...snazim sa udrziavat odstup medzi kojenim 2hodinky ale nie vzdy sa to podari...
    mam pocit ze jeho neklud suvisi s vyprazdnovanim a vetrami (moja strava je max. prisna co sa tyka "nafukovacej stravy")... pri kojeni velmi casto tlaci a kope nozkami aj ked je po kakani...pred tyzdnom sme zacali na obed pridavat tuhu stravu a vyprazdnovanie bolo kazdodenne niekedy vsak trva aj 2-3dni kedy sa vyprazdni je to v poriadku? v gastro poradni nam povedali ze je zdravy
    trapi nas jeho nocna nervozita a bojime sa aby sa to nejak neodrazilo v buducnosti na jeho psychike ... casto mame pocit ze je chronicky unaveny aj ked k nemu pristupujeme max. kludne a trpezlivo bojime sa ze sa tento stav nezlepsi
    chcem sa opytat je mozne ze tento nocny neklud suvisi s castym cestovanim a zmenou prostredia? kazdy druhy tyzden cestujeme na tyzden k rodicom kedze moja mama je vazne chora a potrebuje moju pomoc...dakujem za odpoved

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Chápem, že cestovanie je nutné ale všetky problémy, ktoré popisujete pravdepodobne súvisia jednak s častou zmenou prostredia aasi aj vašou prirodzenou starosťou o mamu.Uspokojte sa s tým, že v gastroporadni povedali, že je všetko v poriadku. Snažte sa zistiť, aké prostredie má v spánku najradšej.