Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Napínanie na zvracanie počas jedla,odmietanie príkrmov

    Dobrý večer pani doktorka,máme so 7 mesačnou dcérkou problém pri jedení.Už 2 mesiace sa trápime so zavádzaním príkrmov.Niekedy úplne odmieta mäsko+ zeleninu,ovocie vôbec nepapá,niekedy papá mäsovo-zel.príkrm-len 6-7 lyžičiek,pri pokusoch pokračovať ďalej ju začne napínať na zvracanie a skončili sme-viac do nej už nedostanem.Po chvíľke je hladná,mäsovo-zle.príkrm už odmieta a väčšinou dostane mliečko.dopoludnie sme tiež len na mliečku,pretože ovocie zatiaľ odmieta,a večer -kašičky tiež nechce-zas sme len na mliečku.Vzhľadom na to,že tento mesiac bude mať už 8 mesiacov, sa mi zdá zdá byť jej strava dosť slabá.Mliečka vypije cca 120-150 ml/dávka ,močí dostatočne,má 9 kg.
    ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Deti sa musia naučiť jesť. Vášmu dieťatku to pôjde trochu pomalšie. Ovocie zatiaľ niekoľko týždňov nedávajte, keďže jej vôbec nechutí. Mäsosovo-zelenonový príkrm stačí na začiatok tých pár lyžičiek. Nezabudnite, že lyžičku musíte vsunúť medzi pery dieťatka, lebo len tak vie obsah v pusinke prehltnúť. Inak ho buď prehltne alebo vypľúje. Nebojte sa, jesť sa určite naučí, len to chce trpezlivosť. Hmotnosť má na svoj vek dostatočnú.