Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • zlaty stafilokok

    dobry den pani doktorka, dcerka ma dlhodobe problemy s mocom - ukazuje jej pri kazdej kontrole na 1 x krv, pri chorobe viacej,2x jej nasli v moci aj bacile, bola par krat preliecena ATB aj Biseptolom, ale tu krv tam stale ukazuje, nasledne sme boli odporucane na nefrologiu, sono obliciek aj mocoveho mechura mala dobre, kontrolovali aj moc mna a manzela, vysledky boli dobre, po vytere z nosteka jej diagnostikovali zlateho stafilokoka. Moze prave ten sposobovat tu krv v moci? ako sa ho da zbavit? Lieky nam neboli predpisane ziadne, vopred Vam dakujem za odpoved

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Zlatý stafylokok vo výtere z nosšteka je normálny nález s nálezm krvi v moči nesúvisí. Sledujte nález v moči aj naďalej a hlavne okamžite odošlite moč na vyšetrenie pri každom horúčnatom infekte.