Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • nespanok

    Dobry den pani doktorka.
    Potrebujem poradiť. Náš osemmesačný synček, už druhý týžden sa stále v noci budí každú hodinu alebo ak polhodinku. potom je cez den nevyspatý , mrzutý , stále by sa nosil na rukách. Najprv som to pripisovala prvému zúbku, ktorý aj vyšiel ale ešte stále to pretrváva. Kojím ho dvakrát cez noc. Vačšinou mu stačí dať cumeľ do úst a spí ďalej, ale len hodinku a takto sa to vlečie celú noc. Cumel cez den používame len ked zaspáva, myslím že by nemal byť na nom až tak závislí. Ešte som si všimla , že velmi často si trie noštek, aj cez den,možno aj preto sa prebudí, lebo tým si vyrazí cumel z úst. Može to byt nejaká alergia?

    Dakujem za pomoc Katka

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Nepredpokladám alergiu. V tomto veku detičky často zle spinkajú, dávam mamičkám rôzne rady, niektoré aj zaberú. Napríklad uložiť dieťatko v tomto veku / ak nie je choré/ do inej izby, potom sa matka a dieťa navzájom nerušia a dieťa spí pokojnejšie. Tiež to môže byť prechodné pri prerezávaní zubov alebo v dusnom, horúcom počasí. Veľakrát na to nikto nepríde a niektoré detičky zle v noci spinkajú ale inak im nič nie je. Isté je len to, že jedného dňa sa všetko dostane do normálnych koľají a vy aj dieťatko budete znovu spať celú noc.
    Ešte chcem pripomenúť, že som sa s poruchou spánku stretla aj u dieťatka, ktoré v tomto veku začalo chodiť na plávanie a malo zapálené uško bez teploty, ktoré bolo príčinou nekľudného spánku a plačlivosti v noci.