Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Noćné pocikávanie

    Dobrý deň,
    chcela by som Vás poprosiť odpovedať na moju otázku. Mám dcéru , ktorá bude mať v máji 4 roky a stále má v noci plienku. Už som ju skúšala aj odúčať, ale márne. V noci som ju budila každé 2 hodiny a pokaždé sa mi aspoň trošku vycikala do nočníka a niekedy sa mi eśte aj medzi tým pocikala. Asi po týždni a pól som to vzdala, lebo začala mať soplík. Teraz keď jej poviem že jej nedám plienku tak začne plakať a hovorí, že ona sa pociká a že ona sa na to nevie zobudiť. Spala by mokrá aj celú noc, jej to nevadí.Cez deň dosť pije ale aj dosť ciká a vôbec sa nepociká. Poradte mi prosím čo mám robiť.Či skúsiť teraz keď bude teplejšie počasie, ale ísť k doktorke.
    Ďakujem veLmi pekne za odpoveď. S pozdravom Gabika

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ešte v kšude počkajte, nehovorte o tom stále a vyčkajte, bola som svedkom, že dieťatko samé v určitej chvíli povedalo, plienku na noc už nechcem a všetko bolo vyriešené. pokiaľ je zdravá, nemá nfekt močových ciest, do piatich rokov by som tento problém neriešila.