Poradňa pediatra

Poradňa pediatra
11,510 otázok

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu. 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • vypadávanie vláskov

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň. Mojej 3 ročnej dcérke nadmerne vypadávajú vlásky. Pri česaní jej na hrebeni zostávajú doslova chumáčiky. Trápi ma, či jej nechýba niečo v strave, príp. či to nepoukazuje na nejaké ochorenie. Inak nebýva často chorá, nie je ani na nič alergická. Prosím poraďte ako jej môžem pomôcť.

  Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

  Myslím, že by ste mali navštíviť kožného lekára, v tomto veku je takéto vypadávanie zriedkavé. Taktiež to niekedy býva príznak poruchy očí, teda refrakčnej vady. takže doporučujem aj očné vyšetrenie.

Podobné otázky

 • Vypadavanie vlaskov

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobry den pani doktorka,
  moja 21 mesacna dcerka ma od narodenia po manzelovi velmi jemne a redsie vlasky, doteraz ich nebolo vobec treba strihat, v terajsom veku ich ma v suchom stave tak po krk.V poslednej dobe sa mi zda, ze jej zacali trochu viac vypadavat, obcas najdem na jej svetriku alebo mojich veciach jej vlas, co som predtym nepozorovala.Vlasky jej umyvam 1x do tyzdna. Neviem ci jej nechyba nejaky vitamin, alebo co, ine problemy nema, papa vsetko v ramci detskej stravy, vazi 13 kg.Cim to podla Vas moze byt?Dakujem za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

  Padanie vlasov v tomto veku nevidím často, býva to skôr alebo neskôr. Myslím, že by bolo vhodné poradiť sa s detským dermatologom.

 • vypadavanie vláskov

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý večer,
  mojej takmer 3 ročnej dcérke veľmi vypadávajú vlásky. Inak je to zdravé dieťa, nemá žiadne alergie, ani nič podobné. Vlásky jej padajú lavne pri česaní a to doslova v chumáčikoch. Viete mi povedať, čo by mohlo bať príčinou, príp. ako tomu predchádzať (špeciálne vitamíny a pod.) ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

  Doporučila by som vyšetrenie u vášho pediatra, ja osobne by som si vyžiadla konzílium na kožnom a očnom. Porucha zraku má niekedy ako príznak vypadávanie vlasov.

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: