Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • kedy začať prikrmovať

    Dobrý deň,

    chcem sa spýtať na prikrvanie dcérky.Zajtra 3.4.bude mať 6 mesiacov.Začala som už pred 2 dňami s mrkvičkou.Doteraz bola iba kojená. Dnes mi však na poradni lekárka povedala, že prikrovanie pri plne kojených detí od 6. mesiaca je myslené po ukončení 6.mesiaca, čo vraj ona ešte nemá, lebo prvý mesiac je nultý.Narodila sa 3.10.2007.
    ďakujem za odpoveď

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    3.4.mala 6 mesiacov a mali by ste začať s prikrmovaním, doporučujem najprv mäsovo-zeleninový príkrm a keď si na neho zvykne, tak potom ovocie.