Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • kojenie v 17 mesiacoch

    Prosim Vas o radu ako ukoncit kojenie,syncek ma 17mesiacov a zijeme v zahranici,takze som s nim viac menej cele dni sama a je na mna velmi naviazany.Teraz sme prisli na Slovensko,kde ho chcem za pomoci mamy a sestry odvyknut.Pomaly si na ne zvyka,travia s nim velmi vela casu,aj 7 hodin denne,takze si ich zacina oblubovat.V poradni u obvodneho pediatra mi poradila pani doktorka,aby som sa vzdialila na par dni a ze tak si skor odvykne,ked bude len s nimi.Planujem to spravit tak o mesiac,nech si este mesiac na ne zvykne lepsie.Myslite,ze to nebude prenho trauma?Momentalne ho kojim viackrat ´denne,je priam zavisly,aj na zaspavanie poobede aj vecer pouzivame kojeniem,bez toho nezaspi.V noci sa viac krat zobudi a po nakojeni spi kludne dalej.Myslim,ze moc mlieka uz ani nemam-podla velkosti prs,ake boli predtym a teraz.Myslite,ze to je spravne riesit takto?Alebo by bola mensia trauma,ked mu odopriem ja?Ale toho sa obavam,ci to dokazem,skor nie,kedze sa nedokazem pozerat na jeho zufaly tvaricku ked place..Vsetci mi totiz radia,ze to musim vydrzat,ale co sa tohto tyka,jdnoducho nedokazem ho nenakojit,ked ho vidim zufalo plakat..Alebo je moznost zastavenia tvorby mlieka hormonalne a myslite,ze ked by nic netieklo,sam by sa odstavil?Chcem ho odstavit hlavne preto,ze je nepravidelne a v noci sa casto budi,myslim,ze keby jedaval normalnu stravu,tak by bol aj kludnejsi,nakolko niekedy ,najma ked je v strese-napr cestovanie a pod,cely den chce byt kojeny,nic neje ale pritom je nervozny,ocividne mu to nestaci.Inokedy je prvykrat aj o piatej poobede..pri takomto jedeni byva casto nervozny,pretoze chce byt kojeny,ale je nervozny.A je aj velmi naviazany na mna,viem,ze to nie je len koli kojeniu,ale hlavne preto,ze viac menej sa staram onho sama,ale snad ked bude normalne papat,mozme skusit pomalicky ist aj do skolky..Dakujem za odpoved

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Pani doktorka vám poradila veľmi dobre. snažte sa už teraz ho kojiť len občas, napríklad cez deň, keď je smädný.