Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Umyvanie dievčatka

    Dobrý deň,mohli by ste mi poradiť,ako správne umývať dievčatko "tam dole".Stačí pri kúpani iba opláchnuť čistou vodou?Alebo treba vyumývať aj záhybčeky vnútri?Vraj sa do tých miest nemá zasahovať,tak neviem.No niekde som čítala,že to treba vytierať vatovou tyčinkou namočenou v olejíku.Dcérka má dva týždne.Ďakujem za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Umývajte ju vodou, vždy odpredu dozadu, nikdy nienaopak, aby ste nezniesli baktérie z ritky do močovej trubice. Používajte bežne len vodu, nie handričky niečim navlhčené / tie len výnimočne vonku, kde vodu nemáte/. Nejaké špeciálne utieranie genitálu a odstraňovaniu mázku, ktorý je tam v pdobe bieleho povlaku nedoporučujem, má tam svoju ochrannú funkciu. Ostatné sa konkrétne poraďte pri návšteve poradne.