Poradňa pediatra

Poradňa pediatra
11,172 otázok

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu. 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Sunar Baby (1-pociatocne) pre 7-mesacne dieta

  , Autor: odbornik2

  Dobry den,
  chcela by som Vas poprosit o Vas nazor ohladne podavania Sunaru Baby (pociatocne mlieko) 7-mesacnemu dietatu.
  Dcerka bola ciastocne dojcena a na Sunar Plus (pokracovacie) sme chceli prejst po 4.tom mesiaci, ale dcerka zacala hned z neho vyrazne grckat, tak sme sa po 2 dnoch vratili k Sunaru Baby. Ani mliecne kase Sunar nemoze z rovnakeho dovodu. Preto jej davame len Sunar nemliecnu ryzovu kasu so Sunarom Baby. Od 4-teho mesiaca (ako sme chceli prejst na Sunar Plus) dost pogrckava, davame jej do mlieka vlakninu Nutriton. Po Sunare Plus mavala "kyselinu", akoby pokazeny zaludok. Zrejme jej skodi obrateny pomer kazeinu a srvatkovych bielkovin. Preco jej taketo "plnotucne susene mlieko" nerobi dobre na zaludok? Dokedy mozeme podavat Sunar Baby a kedy je uz vhodne prejst na Sunar Plus? Alebo mame vyskusat pokracovacie mlieko inej znacky?
  Dcerka je inak zdrava, pribera mesacne v priemere 1 kg, len od 4-teho mesiaca dost grcka a davame jej preto do mliecka vlakninu Nutriton. V druhom mesiaci sa jej objavil atopicky ekzem, ale ten sa teraz neprejavuje, len obcas ma zopar suchych fliackov na pokozke. Obcas mam u nej aj pocit upchateho nosteka, ale nadchu nema. ORL vysetrenie absolvovala 2x (aj vytery) a je v poriadku.
  Dakujem velmi pekne za Vas nazor
  Sylvia Kovacikova

  Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

  Ak dobre priberá, je vhodné ponechať Sunar baby aj do roka. V tomto veku by už mala mať dva až tri nemliečne príkrmy, teda zelenonovo-mäsový, ovocný a ryžovú kašu. zrejme bude veľmi citlivo reagovať na závadzanie nových potraví do jedálníčka, raďte sa s lekárkou a sledujte reakciu dieťaťa na nové zložky potravy.

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: