Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • vyvoj babätka

    Dobrý večer máme pekné 14 mesačné dievčatko ktoré ešte nevie samo chodit.Pri na rodeni potlačili pliecko mala zvýšený svalový tonus tak sme chodili na rehabilitácie v10mes. sa naučila liezt aj sediet aj sa postavila.Teraz chodi okolo nábytku po celom byte,neuroloúgička napísala že dieťa zaostáva dva mesiace a máme jej dávat pevnú obuv na celý deň ktorú velmi odmieta.Na podporenie dostala ginko bilobu.Co mi môžťe poradit? Dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Aby stejej dali, keď chodí okolo nábytku a stavia sa naozaj pevné topánočky, ďalej ju sledovali aj u neurologičky a ponechali vývoj chôdze prirodzenému priebehu.