Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • pomočovanie

    Naša dcérka mala v januári 3roky a stála sa pomočuje. Vlastne plienky sme vyradili už v 22. mesiaci no ako 30 mesačná sa začala pomočovať najskôr len v noci a teraz už aj cez ďeň. Boli sme u urológa, psychológa a pravidelne navštevujeme aj nefrologickú ambulanciu, ale nikto mi zatial nedal žiadnu odpoveď. Vraj je všetko v poriadku, až to bude pretrvávať po piatom roku života tak sa máme ohlásiť a nasadia jej akúsu hormonálnu liečbu. Mne sa to OK nezdá aj dcéru to dosť trápi, nedá sa s tým fakt nič do piatich rokov robiť?

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Tá liečba sa dá nasadiť aj skôr ale nie je naňu dôvod. Ak ste vyšetrení a všetko je v poriadku, prodpokladám, že ešte nedošlo k dozretiu nervových dráhm ktoré vôľovo ovládajú močenie a naozaj treba počkať, Dôležité je dieťa nestresovať, nevysmievať,neriešiť to stále ani s ním ani v jeho okolí / s babkou , priateľkami a podobne./Dieťa to veľmi citlivo vníma a trápi ho to. Pri ochorení, hlavne horúčnatom, by som dala vyšetriť moč.