Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Pocikávanie.

    Dobrý deň. Mám syna, ktorý bude mať v máji 3 roky. Už je to viac ako rok čo nemá plienku cez deň a od augusta sa pekne pýtal cikať aj v noci prípadne vydržal až do rána, takže sme plienky odložili úplne. Cez vianoce však bol prechladnutý a následne dostal silný hnisavý zápal stredného ucha s vysokými horúčkami. Vtedy sa začal pocikávať - prvú noc to bolo 3x a následne vždy aspoň raz za noc. Pripisovala som to zvýšenému príjmu tekutín, ale trvá to až do dnešného dňa. Niekedy sa síce zobudí suchý ale niekedy ho musím prebaliť za noc aj 2x - vôbec sa na to nezobudí a neprekáža mu ani keď je pocikaný či už s plienkou alebo bez. spí až do rána. Neviem čo máme robiť. Ďakujem za radu. Lýdia.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Dajte mu vyšetriť moč, mal by ho vyšetriť odborník otorhinolaryngológ, či nemá zväčšenú nosnú mandľu, pretože po opakovaných ochoreniach horných dýchacích ciest je zvôčšenie nosnej mandle časté a býva príčinou pomočovania aj zhoršenia sluchu. Podľa výsledkov týchto vyšetrení, bude váš lekár postupovať ďalej.