Poradňa pediatra

Poradňa pediatra
11,172 otázok

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu. 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

  • popraskané pery

    , Autor: odbornik2

    Dobrý, chcela by som sa opýtať čo mám robiť ,lebo 5 ročný syn má už asi 3 mesiace popraskané pery, šúpu sa mu, sú drsné a krvácajú. Spomenula som to nášmu pediatrovi a on povedal že to môže súvisieť s alergiou, a nasadil mu Aerius sirup,ale ani neviem na čo by mal mať alergiu, iné ťažkosti nemá, dávam mu B-komplex.Akurát doma je vždy unavený, bez energie a nič sa mu nechce robiť. Dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Treba sôedpvať ak né príznaky, či sa mu neolupujú prsty. Myslím, že by som nasadila celý komplex vitamínov, teda aj A a E, hlavne aj C. Keďže to trvá tak dlho, vyšetrila by som u dieťaťa aj laboratórne niektoré parametre, hlavne krvný obraz a pečeňové testy. znovu navštívte lekára.

Podobné otázky

  • Prosba o radu

    , Autor: odbornik2

    Dobrý deň p. doktorka,
    chcela by som Vás poprosiť o radu. Môj 3,5 ročný synček bral pred 3 týždňami antibiotiká Augumentin (neviem, či som to dobre napísala), potom bol 2 týždne v škôlke a zasa sme na antibiotikách ZINNAT - boli sme na pohotovosti, lebo ho bolelo hrdielko a mal vysokú teplotu. Antibiotiká asi zaberajú, teplota po dvoch dňoch klesla (ešte máme lieky na 4 dni), ale ostala mu zapálená riťuška, môže to byť od tých antibiotík? Nikdy nemal takto zapálenú riťku, ani keď nosil plienočky, hygienu dodržiavame, kúpem ho každý večer. Neviem, čo mu mám na to dať, alebo či mám ísť radšej k našej obvodnej lekárke? a chcem sa opýtať aj na pusinku, ako mal upchatý noštek, dýchal ústočkami a má popraskané pery, čím mu ich môžem potrieť, stačí obyčajný balzam na pery? Nechýbajú mu podľa Vás nejaké vitamíny? Ďakujem za Vašu odpoveď a prajem pekný deň.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Antibiotika sú určite príčinou jeho ťažkostí so zapálenou ritkou. Určite podávajte probiotika / dophillu s infant alebo biogaia/vitamin Bkomplex. Upchatý noštek a dýchanie ústami môžu byť príznakom zväčšenej nosnej mandle. Obráťte sa na vášho lekára.

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: