Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • alergia?

    Dobry den,
    chcela by som sa spytat, ci ked ma babo vyhadzanu tvaricku, moze to byt reakcia na nejake jedlo, co dostane z materskeho mliecka, alebo ak by to bola alerg. reakcia, prejavilo by sa to na celom telicku, nie len na tvaricke?
    Ak sa taketo vyrazticky nestratia, treba to nejako riesit? Resp. co by sa stalo, ak by som na to nedavala ziadne kortikoidy ani ine pripravky? Su to male suche vyrazticky, vidno len vo svetle, zacervenaju sa, len ak sa babatko hneva a napina sa.
    Dakujem
    Eva

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Kortikoidy by mal indikovať len lekár a to v obmedzenom množstve a čase hlavne na tváričke.
    vyrážky na tváričke ako alergia ne niečo zo stravy matky je možná, treba to zhodnotiť.
    v prvom rade by som prestala na tvár aplikovať akékoľvek prípravky, aj detský olej. Umávať len prevarenou ochladenou vodou. Stav konzultovať s vašim lekárom.