Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Zapcha.

    Dobry vecer.
    Moja mala ma v poslednej dobe stale problem so zapchou. Teraz je uz tiez 3 den co nekakala, teda vcera sa snazila nieco vytlacit, ale bolo toho hrozne malo, boli ju to, tak vidim ,ze sa boji tlacit.Nedavam jej ziadne cokolady, banany nechapem z coho jej stale zapeka, pije detsky caj s kamilkovym , ten riedi a aj napriek tomu ma problemy. Doteraz nam ten caj vzdy pomohol. Davala som jej este kvapky cebion multi, a na posilnenie imunity Beta Glukan -sirup, moze to byt z toho? Doteraz sme taketo problemy nemali.
    Dakujem za opoved.M.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Nemôže zodpovedať, lebo neviem ako je dieťatko staré.
    Isté je, že jej nedávajte potraviny, ktoré tzv. zapekajú:banány, čokoládu, varenú ryžu,varenú mrkvu, tvrdé syry. Ponúkajte jej piť vodu a nie čaje.
    Takéto problémy často prichádzajú pri návyky na toaletu a odstránenie plienok. Možno ste začali predčasne. Taktiež po tvrdej stolici môže byť na ritke trhlinka, dieťatko to bolí a preto nechce kakať. To by už mal riešiť lekár. Nezanedbajte tento problém, pretože čím dlhšie trvá, tým ťažšie sa lieči.