Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • jana

    Dobrý deň pani doktorka, chcela by som sa opýtať ohľadom rastu môjho 6 mesačného syna. Minulý týždeň sme boli v poradni a môj syn váži 725O g a meria 64 cm. Jeho pôrodná váha bola 3650 g a dľžka 50 cm. Znepokojuje ma jeho rast za posledné 2 mesiace. Od jeho štyroch mesiacov priberľa mesačne 400 g, avšak do dĺžky vôbec nepodrástol. Je možné, že dieťa niektoré mesiace vôbec nerastie do dĺžky a potom niektorý mesiac dobehne zameškané, alebo musí každý mesiac min. 1 cm podrásť? Môj syn je plne dojčený, s príkrmami začíname až teraz. Navštevujeme aj neurológiu kvôli miernej hypotónii, cvičíme jeden cvik na posilnenie chrbátika, sono hlavičky bolo doteraz v poriadku.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Treba ďalej rast do dĺžky sledovať, meranie niekedy nie je celkom správne, pretože bábätká sa neradi nechajú v tom korýtku natiahnuť.Podľa vašich údajov je hmotnosť a dĺžka vášho bábätka veku primeraná.