Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Rotarix

    , Autor: Okina

    Dobrý deň, moja otázka by znela tak: 20.1.2021 ideme na 1. očkovanie. Volala som pani sestričke, že budeme mať záujem aj o očkovanie Rotarix. Rozprávala však tak rýchlo, neviem, či som ju dobre pochopila. Dávku objednávajú oni a tam ju aj zaočkujú spolu s 1. povinným očkovaním? Či to sa predpisuje recept a musíme obe dávky vybrať z lekárne? Predsa je to očkovanie tak preto neviem, či to robí Dr.resp. sestrička alebo rodič? Ďakujem za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Každý to robí inak, ako som postupne zistila. Jediný správny postup je: očkovať dieťa aj nepovinným očkovaním a aj týmto očkovaním, ktoré sa dáva do pusinky v ambulancii lekára a to buď lekárom alebo sestričkou. Očkovacia látka je buď pripravená v ambulancii lekára / tak je to u mňa / a pacient zaplatí príslušnú dávku lekárovi alebo dostanete recept, prípadne ho lekár pošle elektronicky do lekárne a rodičia ho vyberú v najbližšej lekárni v deň očkovania, v zásade tesne pred očkovaním. Očkovacie látky si nikto!!!!!!!!!!nemá brať domov a potom nosiť k lekárovi!!!!!!!!!!!!!