Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Ockovanie proti kliestom

    Dobry den, chcela by som sa Vas opytat na 2 veci.poprve chcem dat zaockovat dceru ,ktora bude mat v marci 3 roky, proti kliestom. Viem, ze po prvej inekcii mala by byt o 6 tyzdnov druhykrat dostat injekciu. Aky musi byt odstup casovy od tejto druhej inekcie, ked 8.4. ma mat este ockovanie na hepatitis A. Nie je to skoro? Nemoze to jej ublizit? ake mate celkovo skusenosti z ockovanim deti proti kliestom. Dakujem velmi pekne za odpoved

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Po kliešťoch som nemala nikdy reakciu na očkovanie. Tretia dávka po druhej sa dáva o pol až jeden rok. Určite medzitým sihneteaj preočkovať žltačku.