Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Ockovanie proti rotavirusom

    Dobry den pani doktorka,

    vraciam sa k Vasej predoslej odpovedi (dole).
    Ako ste mi poradili, bola som u nasej lekarky pre recept a povedala mi ako sestricka, ze mame prist az 4 tyzdne po povinnom ockovani. Vraj to nevadi, ked ockovanie nebude ukoncene do 26. tyzdna.
    Vychadza nam to, ze prvu davku by dostal v ukoncenom 23. tyzdni, druhu v ukoncenom 27. Neviem, co mam robit. Zvade citam, ze ma byt toto ockovanieukoncene v 24., resp. 26. tyzdni zivota. Moze mat vakcina potom nizsi ucinok? Bude mat toto ockovanieeste zmysel?

    Dakujem

    očkovanie proti rotavírusom 18.10.2009, 00:32

    Dobry den pani doktorka,

    chcela som dat synceka zaockovat proti rotavirusom. Citala som, ze ockovanie treba ukoncit do 6. mesiaca a je v 2 davkach, ktore sa podavaju po mesiaci.
    Sestricka u nasej lekarky mi povedala, ze ho mozu zaockovat az mesiac po povinnom ockovani do noziciek. Vychadza to tak, ze prvu davku ockovania by mal v jeho 22.-23. tyzdni zivota. Nie je to uz neskoro?
    Vy osobne toto ockovanie odporucate?

    Dakujem za odpoved

    Odpovedá MUDr. Marta Špániková

    Očkovanie chráni dieťatko prit závažnej anepríjemnej infekcii, je na vás, či ho chrániť chcete. Ja som zástanca očkovania.
    Dieťa môže byť očkovaná naraz s očkovaním do nožičiek a určite uť po dvoch týždňoch po očkovaní do nožičiek. Určite aj navštívte lekára po tých dvoch týždňoch, aby sa očkovanie zrealizovala Nie je potrebné viac čakať!!!!!!!!!!

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Vakcína bude účinkovať a nepredpokladám, že by boli nejaké komplikácie, očkovanie má určite význam aj v tomto prípade. Ale znova opakujem: Nie je žiaden dôvod odkladať očkovanie 4 týždne po povinnom očkovaní!!!!!!!!!!!!!!!Pani doktorka by to mala vedieť a zaočkovať vás dva týždne po očkovaní / nehovoriac o tom, že mohla očkovať všetko naraz!/