Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Žltá stolica u 2r. týzden po brušnej viroze

    , Autor: Matiska

    Žltá stolica u 2r. týzden po brušnej viroze
    Dobry den, dcera mala brusnu virozu (vracanie jednu noc a nasledne 4x vodnata stolica)..videla ju aj dr. mala nasadeny hylak a dietu. Stolicu mala uz potom klasocku.
    Asi 6 dni po viroze, kedy uz mala relativne normalny jedalnicek (stale bez mlieka a mliecnych vyrobkov). Zjedla na veceru cele jablko so supkou (nikdy supku nechcela zjest, cize este nemala) a hned od rana mala vetry a 3x stolicu kasovitu so supkami a odmietala jedlo cely den. Pocitam, ze to spravilo to cele jablko a supka. Len sa chcem spytat, v tomto pripade je normalna farba stolice zlta ???? Na dalsi den uz sa nestazuje na brusko, stolica normalna konzistencia ale farba zlta. Je to prosim normalne taka farba ???? Alebo to mam riesit s dr??? Dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Určite je žltá farba stolice normálna, mala zmenu stravy, preto aj zmena farby stolice. Sledujte zažívanie ďalej a ak by bol problém, konzultujte lekára.