Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Škvrkot v brušku

    , Autor: 5ula

    Dobrý deň. Mám 6 týždňovú dcérku a bohužial mi nebolo dopriate plne dojčiť tak sme aj na umelom mlieku. Malá keď papá z fľašky strašne jej škvŕka v brúšku sú to také zvuky ako keby to do nej padalo. Čím to môže byť? Ďakujem za odpoveď

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Asi pri pití saje aj veľa vzduchu. Existujú také fľaše kojenecké, ktoré by mali zamedziť prehĺtaniu vzduchu dieťatkom.
    V každom prípade aj v tomto veku, ak ešte kojíte máte šancu zabojovať o plné kojenie. Chce to len kojiť kedykoľvek na požiadanie, 8 až 20 x denne a umelé mlieko dať vždy LEN!!!!!! po dostatočne dlhom kojení, keď dieťa prejavuje známky hladu, teda plače a nezaspí!!!!! Ak vydrží čo i len 15-20 minút po kojení v kľud a potom sa znova hlási o jedlo, treba ho znova priložiť. pri jednom kojení môžete prsníky aj viackrát vystriedať, pretože pri kojení sa tvorí najviac mlieka takže sa prsník plní.