Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • krv v stolici dojcata

    Dobry vecer, velmi pekne poprosim o informaciu. Dnes mala moja skoro 4 mesacna dcera trosku hlienovitej krvi v stolici. Je plne kojena, prospieva dobre, spokojna, nema zapchu ani ju neboli brusko, nie je chora, nema teploty. Ja som nejedla nic take, co by jej mohlo poskodit. Boli sme na pohotovosti. Detska dr. vravela, ze to len treba sledovat, ze aj tak nic cez vikend neurobi, lebo jej vyter nevedia zobrat. Ze ak by sa to cez vikend zhorsilo, ze mame dojst. Ze to moze byt z toho, ze som ja nachladena. Pozrela jej brusko a hrdielko a popocuvala ju. Teraz kakaao znovu a opat mala krvave hlieny, ale len uplne malicko. Velmi sa o nu bojim. Co to moze sposobivat, ako mam dalej postupovat? Ja som trosku nachladena, mam nadchu, ale inak ok. Dufam, ze som vsetko podstatne uviedla.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Deti majú občas v stolici hlien, súvisí to s rýchlou pasážžou črevom alebo aj s alergiou na kravské mlieko. preto odporúčam vysadiť z vašej stravy VŠETKO!! čo obsahuje mlieko / aj bábovku s mliekom napríklad/ a samozrejme sledovať dieťatko tak, ako vám odporučili na pohotovosti. Spravidla to inak neznamená nič vážne a diéta bez mlieka veľmi pomôže.