Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Lupiny a cervene flaky

    Dobrý den pani doktorka.Mam 3.mesacnu dcerku ktora ma hlavicku posiatu lupinami.Citala som ze mam hlavicku naolejcekovat nechat posobit a potom vycesat lupiny kefkov.Nieco vyšlo vonku ale aj tak ich ma este dost.Dlho ju nechcem česat lebo neviem ci jej nepodraždim pokosku.Tak ako sa zbavit lupiniek?Kupat ju nekupeme kazdy den narodila sa v januari a dvakrat bola prechladnuta.Suvisi to s tym?A este sa chcem opýtat, na tvaricke nad nosom, v zadu na hlavicke ma cervene flaky o ktorích mi povedali ze to uz bude mat navzdy akurat ze to trochu vybledne a napriklad pri placi sa to moze zvyditelnit.Rada by som poprosit o vas nazor, skusenost.Za odpoved vopred dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    O červených fľakoch sa neviem vyjadriť, to by som musela vidieť. Do vlasatej časti hlavičky odporúčam bioderma babysquam krém, dostať v lekárni, votrieť do šupiniek a opatrne vyčesávať, samozrejme nezmiznú hne´d.