Poradňa pediatra

Poradňa pediatra
11,510 otázok

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu. 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Alergia na slnko

  , Autor: Mirka21

  Dobrý deň, prosím Vás. Dcérke (3 roky) sa pod očkami aj na koreni nosa začali robiť červené fľaky, pod očkami má dokonca aj mierny opuch a drobné pupáčiky. Začalo sa jej to objavovať teraz ako začalo viac svietiť slniečko a sme stále vonku. Môže to byť alergia na slnko? Ak áno, ako prosím zmierniť tieto príznaky? Synček (10mesiacov) má to iste, ale len pod očkami zatiaľ. Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

  Nevystavujte deti priamemu slnku a treba ich natrieť ale nie nejakým krémom s faktorom, len lipobase alebo iný krém, poraďte sa v lekárni.

Podobné otázky

 • slnko

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Veľmi by som Vás prosila o radu. Boli sme vonku s dcérkou, ktorá má 11 mesiacov. Bola chvíľku na slniečku, ale nebola nejak na ňom vystavená, normálne sme sa prechádzali. Na tváričke sa jej vyhodili také červené fľaky, myslela som, že zmiznú, ale mám pocit, že sa skôr zhoršujú, má celé silno červené líčka, neviem, či je to nejaká alergia na slnko alebo čo. Chcela by som sa tiež opýtať, ako tomu predchádzať a či to môžem teraz niečim ošetriť, nejakou masťou. Veľmi pekne Vám ďakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

  Slniečko začalo byť naozaj veľmi intenzívne a vlastne ešte sa vaše dieťatko s ním nestretlo. Takže teraz by som tváričku ošetrila tenno hermal lotiom, aby sa začervenanie zmiernilo a určite by som sa priamemu slnku vyhýbala. Pred odchodom vonku je vhodné použiť krém lipobase, je mastný a chráni kožu. Ak by sa aj po miernom slnku začerveanie opakovalo, odporúčam ožné vyšetrenie eventuálne natierať dieťatku líčka pred prechádzkou na slnku prípravkom microsun od firmy spirig.

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: