Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Nutrilon Ha

    , Autor: Dida14522

    Zdravim. Maly ma 3 mesiace a uz tyzden hnackuje. hnacky stale neustupili uz piaty den. Vysledky krvy ma dobre aj výter neukazal ziadne entero vyrusy. Volali sme pediatricke tak sme mali kupit mlieko Nutrilon Ha ci nema intoleranciu na laktozu. Ale pozerala som na hodnoty Nutrilonu HA a nutrilonu Cesar ktore pil doteraz tak su tam rovnake hodnoty laktozy. Lebo maju aj Nutrilon Lactose Free presne nato ,ale poradila Ha.
    Ja som od 2 mesiacoch mala intoleranciu na laktozu tak som myslela ze nam poradi Nutrilon Lactose Free a nie Nutrilon Ha. Co by ste poradili vy?

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Určite nie nutrilon HA.
    Neviem, či ste skúšali diétu riedenia mlieka, ktoré bežne papá ryžovým odvarom, podávanie probiotík.
    Ak je predpoklad laktózovej intolerancie, ktorý nemusí byť trvalý, je len po prekonaní črevnej infekcie, tak by som lactose free kojenecké mlieko zaradila do výživy cca na tri mesiace, potom postupne prejsť na pôvodné mliečko.