Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • ekzém na chodidle

    Dobry vecer, pani doktorka, velmi vas prosim o radu. mam 9 mesacneho syna, ktory od narodenia ma seboreu vo vlaskoch, vyrazky na tvari a teraz trva to mesiac ma na chodidlach osupenu kozu,zacervenanie, svrbi ho to a je nepokojny. inak je velmi hravy a pekne pribera, no nevieme sa zbavit problemov, kojeny bol do 3.mesiaca a teraz papa Nutrilon HA2. na koznom sme dostali kortikoidnu mast a informaciu, ze nesmieme pouzivat ziadnu kozmetiku. ale myslim si ze mohli pre nas urobit aj viac, ved su tu pre nas a nie my pre nich.. taktiez sa mi nepacil pristup akoby sa rozpravali s robotom, vyhradena pol minuta mi nestacila ani na to aby som syna vyzliekla... mozem zmenit lekara dermatologa?

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Môžete zmeniť aj lekára aj dermatologa. lekári sú tu pre vás, ale myslím, že problém nie je daný lekárom. Myslím, že viac spraviť nemohol. lekár predpíše lieky, poradí ale starostlivosť je vo vašich rukách. Neviem k tomu viac napísať.