Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Holtov krem

    Dobry den, dcerka 9m ma problemy s exemom hlavne na lickach, ma to velmi zapalene, cervene, horuce, niekedy supinate, obcas ako popalene, pluzgieriky .. Zacalo to bodkou pred 3 mesiacmi a uz to ma po celych lickach. Pomoze kortikoid, ale po nom sa to hned vrati horsie a vacsie. Doktorka mi poradila holtov krem, ale ten sa nema vystavovat slnecnemu ziareniu, lenze je leto a exem je este aj na tvari.. Viete mi vysvetlit preco sa nesmie vystavovat slnku? Ako dlho? Neviem ako ho uzivat. Som uz z toho hrozne uzkostna. Nespi, svrbi ju to. Este sa chcem opytat ci je podla vas vhodne v takomto stave ockovat? Ma mat druhu davku bexsero, lenze v nom su neziaduce ucinky aj kozne problemy a mam uz strach. Dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Očkujeme vtedy, keď je stav kože stabilizovaný, nie je mokvajúce, zapálená.
    Holtov krém obsahuje látku, ktorá na slnku môže spôsobiť začervenanie a zápal kože. Ja to robievam tak, že holtov krém dávam v lete na noc v tenkej vrstve a cez deň mastičky na premasťovanie kože. Napríklad teraz Tocozulen.